Culture news
Login
 Your IP-address:
3.237.16.173
 Username:
 Password:

Access terms
Registration
Forgot password?
Interface
Contacts
 E-mail:
info@elibrary.lt
 Phone:
+370 5 248-1536
 Fax:
+370 5 248-1629
 Post address:
Zemaites st. 21, LT-03118
Vilnius, Lithuania
 Addresses of servers:
http://ebiblioteka.eu
http://ebiblioteka.net
http://ebiblioteka.org
http://ebiblioteka.com
http://e-biblioteka.eu
http://e-biblioteka.org
 Support service:
editor@elibrary.lt
Copyright
Counters
 CQ Counter:


   E-mail: info@elibrary.lt     Phone: (+370 5) 248-1536     Fax: (+370 5) 248-1629   
e-LIBRARY

PRIĖJIMO TAISYKLĖSPrieš pradedant naudotis biblioteka, būtina vieną kartą užpildyti registracijos formą. Čia reikia nurodyti prisijungimo vardą bei slaptažodį, kuriuos Jūs naudosite kiekvieną kartą, įeinant į biblioteką. Vėliau, pasinaudodami savo prisijungimo vardu bei slaptažodžiu, Jūs galėsite įeiti į biblioteką iš bet kurio kompiuterio, kuris prijungtas prie Interneto tinklo. Tuo pačiu visi Jūsų nustatymai (asmeninis žurnalų, straipsnių parinkimas, paieškos užklausų išsaugojimas, asmeninio navigatoriaus nustatymas, asmeninė statistika ir pan.) bus atkuriami.
Tuo pačiu metu priėjimo teisės prie vienų ar kitų resursų priklausys nuo to, kokios organizacijos kompiuteriu būtent šiuo metu Jūs naudojatės. Priėjimas leidžiamas tik tam tikriems IP adresų vartotojams, kurie užregistruoti kaip tam tikros organizacijos atstovai. Šių IP adresų sąrašus bibliotekai pateikia atsakingas organizacijos asmuo, registruodamas organizaciją serveryje. Kai kurios organizacijos (daugiausia tos, kurios naudojasi proksi-serveriais, prieinamais ir kitoms organizacijoms) turi papildomai nurodyti organizacijos kodą (t.y. jos prisijungimo vardą).
Jei Jūs naudojatės vienu iš užsiregistravusios organizacijos kompiuteriu, įėjus į biblioteką skirsnyje "Esama padėtis" kairėje Jūs pamatysite sutrumpintą (ir pilną - jei nukreipsite ten pele) šios organizacijos pavadinimą, taip pat Jūsų IP adresą. Ten pat nurodytas Jūsų darbo pradžios laikas (t.y. laikas, kada Jūs įėjote į biblioteką) ir darbo trukmė.
Jeigu vietoj organizacijos pavadinimo skirsnyje "Esama padėtis" nurodyta, jog organizacija nenustatyta, tai reiškia, kad Jūsų esamas IP adresas (nurodytas aukščiau) nėra įtrauktas nė į vienos užsiregistravusios organizacijos sąrašus. Būtina pabrėžti ir tai, jog Jums asmeniškai registruojantis ir nurodant organizaciją kaip darbo vietą ar mokymosi įstaigą, Jums nesuteikiama teisė prieiti prie visos medžiagos, kuri pasiekiama šiai organizacijai, nepriklausomai nuo to, kokiu kompiuteriu Jūs naudojatės.
Jei Jūs naudojatės kompiuteriu, kuriuo gali naudotis ir kiti žmonės (pavyzdžiui, viešojoje bibliotekoje), pabaigę darbą, nepamirškite atsijungti paspaudę užrašą "Baigti darbą" kairėje esančiame skirsnyje "Esama padėtis". Tuo Jūs apsaugote save nuo Jūsų nustatymų pakeitimų, kuriuos gali padaryti kiti bibliotekos skaitytojai.
Darbas baigiamas ir automatiškai, jei Jūs uždarėte visus naršyklės atidarytus langus arba išjungėte kompiuterį. Jeigu Jūs pabaigę dirbti su Moksline elektronine biblioteka, pamiršote atsijungti ir palikote naršyklės langą atidarytą (arba perėjote į kitą serverį), tai Jūsų darbo sesija automatiškai bus uždaryta po dviejų valandų.
Vienu metu bibliotekoje gali būti atidaryta tik viena darbo sesija. Tai reiškia, kad jeigu Jūs, pavyzdžiui, neatsijungėte baigęs darbą vienu kompiuteriu ir bandote prisijungti prie elektroninės bibliotekos su tuo pačiu registracijos vardu, bet iš kito kompiuterio, tai Jūs gausite pranešimą su užklausa, ar baigti prieš tai buvusią darbo sesiją ir pradėti naują iš kito kompiuterio.
Tokiu atveju, kai Jūs pamirštate savo prisijungimo vardą ir/ar slaptažodį, nereikia iš naujo registruotis. Jūs galite pasinaudoti priėjimo atstatymo procedūra. Čia Jūs tiesiog nurodote informaciją, pagal kurią galite būti atpažintas duomenų bazėje. Po to nurodytu registracijos metu elektroninio paštu adresu siunčiamas laiškas, kuriame nurodomas Jūsų prisijungimo vardas ir slaptažodis. Tai leis Jums išsaugoti visus Jūsų nustatymus, kurie būtų išnykę naujos registracijos metu.